Wycieczka seniorów do Torunia

W dniu 20 lipca 2017r. 150 seniorów z gminy Trąbki Wielkie wraz z Wójtem Gminy Błażejem Konkol oraz pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej udało się na całodzienną wycieczkę.
Tym razem celem docelowym był Toruń i jego piękne zakątki. Podczas wyjazdu, każdą grupą opiekowali się przewodnicy w pięknych strojach z minionych lat. Podczas wizyty w Muzeum Piernika mogliśmy się zapoznać z historią toruńskich pierników, a każdy z uczestników miał okazję samodzielnie wykonać i upiec pierniki. Podczas spaceru po Starym Mieście nasi seniorzy z zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodników o dziejach starego Torunia.

W czasie seansu astronomicznego w Planetarium, każdy z uczestników mógł przeżyć niezapomniane wrażenie. Siedząc w fotelach, w specjalnej kolistej sali można było zobaczyć rozgwieżdżone niebo,poznać historię świata oraz przybliżyć się do odległych od Ziemi planet.
Planetarium znajduje się w Toruniu przede wszystkim na cześć Mikołaja Kopernika.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki, był rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. Tu również dowiedzieliśmy się czegoś więcej o Toruniu oraz o spływach barek i drewna drogą wodną.

Na koniec mimo trochę niesprzyjającej pogody, zmęczeni ale i też zadowoleni udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji ,, Lokomotywa ”. Tam przy dźwiękach muzyki, każdy zostawił swe bóle i troski, by z nowymi siłami wrócić do miejsca zamieszkania.

 

 

∗∗∗