Wycieczka Kaszubski Park Miniatur

Dnia 27.06.2018r. Wójt Gminy Trąbki Wielkie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich zorganizowali dla niepełnosprawnych osób z naszej gminy wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie pod Kartuzami. Uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak Guliwer… a może jak kaszubski wielkolud Stolem, który przed wiekami mieszkał na ziemi kaszubskiej. Gdyż w jednym miejscu, w jednej skali 1:25, mogli zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata m.in.  Statua Wolności, Sfinks,Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, wieża Eiffla i wiele innych ciekawych obiektów.

Została również zagwarantowana duża dawka śmiechu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili gabinet śmiechu. Gdzie mogli zobaczyć swoje odbicia w nietypowy sposób: duży, mały, wysoki, gruby, chudy… Odbicia w krzywych zwierciadłach były zabawne, a  czasem nawet bardzo zaskakujące. Ponieważ każdy fragment sylwetki odbijany był przez inną część lustra, nogi mogą być długie i szczupłe, talia krótka i szeroka, a reszta odwrócona. Następnie zwiedziliśmy bajkową krainę oraz mini zoo.

Uczestnicy wycieczki mieli również okazję zwiedzić Kaszubski Park Gigantów, w którym spotkali na swojej drodze Gigantyczne owady, ptaki, Mieszkańców lasu, Samolot Tupolew, Monster Truck oraz Ogromne przedmioty, wśród których znalazł się wielki kubek wymalowany w kolorowe etniczne wzory, wielgachny but i bardzo wysoki stół i krzesło! Więc mogli się tutaj poczuć, jak w krainie olbrzymów, gdzie wszystko nas przerasta, a my czujemy się tacy maleńcy…

Uczestnikom wycieczki zapewniliśmy ciepły posiłek, kawę, herbatę oraz deser lodowy. Na zakończenie zagwarantowaliśmy bezpieczny powrót, rozwożąc uczestników po poszczególnych sołectwach naszej gminy.

Fotorelacja z wyjazdu poniżej:

 

 

∗∗∗